Založ si blog

Záhady na Slovensku – samovznietenie

 

Samovznietenie.

Prípadov samovznietenia bolo v dvadsiatom storočí zdokumentovaných okolo 40. Záhadný fenomén je známy už od stredoveku, keď bol považovaný za boží trest. Doteraz nie je jednoznačne vedecky vysvetlený. Aj na Slovensku poznáme niekoľko prípadov.

Jedným z nich je uhorené telo bezdomovca, ktoré našli v jeho prístrešku. Zaujímavé bolo, že mal spopolnenú panvovú kosť aj stehenné kosti.Svalstvo bolo prakticky nedotknuté. Okolo neho boli plastové fľaše, či handry, ale tie nezhoreli. Oheň musel vzniknúť „v ňom“. Teplota pri spopolnení musela pritom presiahnuť tisíc stupňov. Za akých okolností muž uhorel nikdy nezistili.

Na Slovensku poznáme ešte prípad zo šesťdesiatych rokov minulého storočia. Zhorela dvojica milencov v aute. Interiér auta bol nepoškodený, zatiaľ čo telá boli zuhoľnatené na prášok. Stalo sa to neďaleko Košíc a rýchlosť akou proces prebehol je šokujúca – obete sa ani nepokúsili z horiaceho pekla utiecť.

Posledný je zo začiatku roka 2011. Hasiči našli na jar v jednom z bytov na Krížnej ulici v Bratislave zhorené telo starenky Márie (86). Ako zahynula? To nik nevie. Štyri hodiny predtým s ňou hovorila susedka a nič zvláštne si nevšimla. Podľa hasičov, ktorí videli pozostatky starenky ako prví, niektoré časti tela obete museli horieť tak intenzívne, že boli spopolnené podobne ako pri kremácii.Celý byt bol však ohňom nedotknutý. Nábytok či Máriine papuče oheň vôbec nezasiahol. Žena sedela dva metre od vypnutého sporáka. V byte sa nenašli cigarety ani sviečky. Na mieste nebol žiadny zdroj ohňa, ani horľavina.  Byt bol zamknutý zvnútra a ani pitva nič nezistila. Nad prípadom si údajne lámali hlavu policajti aj experti celé mesiace, na nič však oficiálne nedošli. Neoficiálne však naznačujú jednu možnosť – samovznietenie.

 

Zdroje:

http://www.topky.sk/cl/10/1288363/Zahadna-smrt-starej-Bratislavcanky–islo-o-samovznietenie–

http://www.pluska.sk/slovensko/krimi/slovenske-akty-x-mariino-telo-vzblklo-samo.html

http://www.stopfajceniu.sk/index.cfm?module=ActiveWeb&page=WebPage&DocumentID=10593

http://www.kpufo.cz/oblasti/psy/shc/s_cr8.htm

http://zahradnicek.blog.sme.sk/c/271482/Zahada-samovznietenia-cloveka.html

Záhady na Slovensku – M. R. Štefánik

28.02.2017

Smrť M.R.Štefánika: Do trojmotorového dvojplošníka Caproni 450 nastúpil Štefánik na letisku Campoformido pri severotalianskom Udine v nedeľu 4. mája 1919 o 8. hodine. Po troch hodinách viac »

Záhady na Slovensku – Pixida

27.02.2017

Pixida: Pôvod pyxidy, vzácnej škatuľky zo slonovinovej kosti, nájdenej v Čiernych Kľačanoch, je dodnes nevysvetlený. Slonovina a výrobky z nej boli v staroveku viac hodnotené ako zlato. viac »

Záhady na Slovensku – Robinson

25.02.2017

Bratislavský Robinson: Karl Jetting, nazývaný aj bratislavský Robinson, je atrakciou, ktorou sa metropola Slovenska pýši už roky. Zachované písomnosti však jeho existenciu jednoznačne nedokazujú. viac »

Vladimír Mečiar

OKS podala ďalšie trestné oznámenie na expremiéra Mečiara

26.07.2017 18:05

Občianska konzervatívna strana (OKS) podala ďalšie trestné oznámenie na Vladimíra Mečiara za ohováranie nebohého prezidenta Michala Kováča.

Germany Heavy Rain

Európu trápia búrky a záplavy

26.07.2017 17:50

Takmer tridsať ľudí hospitalizovali na východe Rumunska pre zranenia spôsobené silnými búrkami s krúpami. V Nemecku pre búrky a záplavy spevňujú hrádze.

Graf, ekonomika

Banky mierne zmenili odhad rastu Slovenska

26.07.2017 17:49

Analytici komerčných bánk mierne upravili svoj výhľad vývoja slovenského hospodárstva. Na tento rok aktuálne predpokladajú rast 3,2 %.

policia, odchodo do madarska,

Polícia v Jarovciach zadržala 11 migrantov aj prevádzača

26.07.2017 17:07

Polícia v bratislavských Jarovciach zastavila dodávku s rakúskym evidenčným číslom, v ktorej odhalila 11 migrantov. Podozrivý z prevádzačstva je 38-ročný Slovák.

pieroaz55

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 71
Celková čítanosť: 74862x
Priemerná čítanosť článkov: 1054x

Autor blogu