Založ si blog

Záhady na Slovensku – samovznietenie

 

Samovznietenie.

Prípadov samovznietenia bolo v dvadsiatom storočí zdokumentovaných okolo 40. Záhadný fenomén je známy už od stredoveku, keď bol považovaný za boží trest. Doteraz nie je jednoznačne vedecky vysvetlený. Aj na Slovensku poznáme niekoľko prípadov.

Jedným z nich je uhorené telo bezdomovca, ktoré našli v jeho prístrešku. Zaujímavé bolo, že mal spopolnenú panvovú kosť aj stehenné kosti.Svalstvo bolo prakticky nedotknuté. Okolo neho boli plastové fľaše, či handry, ale tie nezhoreli. Oheň musel vzniknúť „v ňom“. Teplota pri spopolnení musela pritom presiahnuť tisíc stupňov. Za akých okolností muž uhorel nikdy nezistili.

Na Slovensku poznáme ešte prípad zo šesťdesiatych rokov minulého storočia. Zhorela dvojica milencov v aute. Interiér auta bol nepoškodený, zatiaľ čo telá boli zuhoľnatené na prášok. Stalo sa to neďaleko Košíc a rýchlosť akou proces prebehol je šokujúca – obete sa ani nepokúsili z horiaceho pekla utiecť.

Posledný je zo začiatku roka 2011. Hasiči našli na jar v jednom z bytov na Krížnej ulici v Bratislave zhorené telo starenky Márie (86). Ako zahynula? To nik nevie. Štyri hodiny predtým s ňou hovorila susedka a nič zvláštne si nevšimla. Podľa hasičov, ktorí videli pozostatky starenky ako prví, niektoré časti tela obete museli horieť tak intenzívne, že boli spopolnené podobne ako pri kremácii.Celý byt bol však ohňom nedotknutý. Nábytok či Máriine papuče oheň vôbec nezasiahol. Žena sedela dva metre od vypnutého sporáka. V byte sa nenašli cigarety ani sviečky. Na mieste nebol žiadny zdroj ohňa, ani horľavina.  Byt bol zamknutý zvnútra a ani pitva nič nezistila. Nad prípadom si údajne lámali hlavu policajti aj experti celé mesiace, na nič však oficiálne nedošli. Neoficiálne však naznačujú jednu možnosť – samovznietenie.

 

Zdroje:

http://www.topky.sk/cl/10/1288363/Zahadna-smrt-starej-Bratislavcanky–islo-o-samovznietenie–

http://www.pluska.sk/slovensko/krimi/slovenske-akty-x-mariino-telo-vzblklo-samo.html

http://www.stopfajceniu.sk/index.cfm?module=ActiveWeb&page=WebPage&DocumentID=10593

http://www.kpufo.cz/oblasti/psy/shc/s_cr8.htm

http://zahradnicek.blog.sme.sk/c/271482/Zahada-samovznietenia-cloveka.html

Zázračné studničky

10.01.2018

V tabuľke sú uvedené studničky, ktoré som už popísal v svojich článkoch / GPS/, ale aj zázračné studničky o ktorých som sa len dopočul, ale nemám to ešte preverené. Možno, keď sa viac »

Zázračné studničky – Nitriansky kraj 9.

19.11.2017

Miesto: Kapince Okres : Nitra GPS : 48⁰ 26‘ 46,934 N, 17⁰ 59‘ 21,9423 E O studničke, ktorá sa volá Lužbetka sa traduje nasledovný príbeh. Po ceste neďaleko studničky prechádzal zvláštny viac »

Zázračné studničky – Trenčiansky kraj 4.

15.11.2017

Miesto: Ráztočno Okres : Prievidza GPS : 48⁰ 46‘ 3,241 N, 18⁰ 45‘ 41,812 E Studnička pri kríži je známa nielen obyvateľom obce Ráztočno, ale aj okoloidúcim, ktorí sa pri nej zastavujú, viac »

Bukurešť, protest

V Bukurešti protestovali desaťtisíce ľudí proti kontroverzným vládnym reformám

20.01.2018 22:00

Zhruba 30-tisíc ľudí sa zišlo v sobotu večer v centre rumunskej metropoly Bukurešť na proteste proti tamojšej vláde a jej kontroverzným reformám.

afganistan

Skupina ozbrojencov zaútočila na hotel v Kábule

20.01.2018 21:01

Skupina prinajmenšom štyroch ozbrojencov zaútočila v sobotu večer na hotel Intercontinental v afganskej metropole Kábul.

polícia, policajti

NAKA rieši prípady daňových podvodov za milióny eur

20.01.2018 19:41

Prípad možných daňových podvodov z mája minulého roka prechádza do ďalšej fázy.

Kalifornia, požiar

Po požiari hotelu v Prahe zomreli dvaja ľudia, ďalší skončili v nemocnici

20.01.2018 19:29, aktualizované: 20:08

Najmenej dvoch mŕtvych a množstvo zranených si vyžiadal požiar štvorhviezdičkového hotela Eurostars David, ktorý sa nachádza v centre českej metropoly Praha.

pieroaz55

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 100
Celková čítanosť: 112260x
Priemerná čítanosť článkov: 1123x

Autor blogu