Založ si blog

Záhady na Slovensku – samovznietenie

 

Samovznietenie.

Prípadov samovznietenia bolo v dvadsiatom storočí zdokumentovaných okolo 40. Záhadný fenomén je známy už od stredoveku, keď bol považovaný za boží trest. Doteraz nie je jednoznačne vedecky vysvetlený. Aj na Slovensku poznáme niekoľko prípadov.

Jedným z nich je uhorené telo bezdomovca, ktoré našli v jeho prístrešku. Zaujímavé bolo, že mal spopolnenú panvovú kosť aj stehenné kosti.Svalstvo bolo prakticky nedotknuté. Okolo neho boli plastové fľaše, či handry, ale tie nezhoreli. Oheň musel vzniknúť „v ňom“. Teplota pri spopolnení musela pritom presiahnuť tisíc stupňov. Za akých okolností muž uhorel nikdy nezistili.

Na Slovensku poznáme ešte prípad zo šesťdesiatych rokov minulého storočia. Zhorela dvojica milencov v aute. Interiér auta bol nepoškodený, zatiaľ čo telá boli zuhoľnatené na prášok. Stalo sa to neďaleko Košíc a rýchlosť akou proces prebehol je šokujúca – obete sa ani nepokúsili z horiaceho pekla utiecť.

Posledný je zo začiatku roka 2011. Hasiči našli na jar v jednom z bytov na Krížnej ulici v Bratislave zhorené telo starenky Márie (86). Ako zahynula? To nik nevie. Štyri hodiny predtým s ňou hovorila susedka a nič zvláštne si nevšimla. Podľa hasičov, ktorí videli pozostatky starenky ako prví, niektoré časti tela obete museli horieť tak intenzívne, že boli spopolnené podobne ako pri kremácii.Celý byt bol však ohňom nedotknutý. Nábytok či Máriine papuče oheň vôbec nezasiahol. Žena sedela dva metre od vypnutého sporáka. V byte sa nenašli cigarety ani sviečky. Na mieste nebol žiadny zdroj ohňa, ani horľavina.  Byt bol zamknutý zvnútra a ani pitva nič nezistila. Nad prípadom si údajne lámali hlavu policajti aj experti celé mesiace, na nič však oficiálne nedošli. Neoficiálne však naznačujú jednu možnosť – samovznietenie.

 

Zdroje:

http://www.topky.sk/cl/10/1288363/Zahadna-smrt-starej-Bratislavcanky–islo-o-samovznietenie–

http://www.pluska.sk/slovensko/krimi/slovenske-akty-x-mariino-telo-vzblklo-samo.html

http://www.stopfajceniu.sk/index.cfm?module=ActiveWeb&page=WebPage&DocumentID=10593

http://www.kpufo.cz/oblasti/psy/shc/s_cr8.htm

http://zahradnicek.blog.sme.sk/c/271482/Zahada-samovznietenia-cloveka.html

Záhady na Slovensku – Spišský hrad

20.09.2017

Spišský hrad má tiež svoje záhady. Pri výskumných prácach, ktoré sa začali ešte v r. 1969, objavili pod stovkami ton sutín základy priestrannej veže s mimoriadne hrubými stenami. /miestami viac »

Záhady na Slovensku – upíri

19.09.2017

Upír alebo vampír je démonická bytosť, ktorá má pravdepodobne korene slovanskom prostredí.. Protivampiristické praktiky sa u Slovanov začali uplatňovať až od prechodu k pochovávaniu nespálených viac »

Záhady na Slovensku – dýky a meče

15.09.2017

Najznámejší nalez z pravekej lokality v obci Gánovce je časť lebky neandertálca vyplnený travertínom. Ale nebol to jediný zaujímavý nález. Unikátna zrubová kultová studňa odkrytá v viac »

trump, lavrov, usa

Lavrovovi sa Trumpov prejav páčil, hnevá sa skôr na Obamu

20.09.2017 22:59

Šéf ruskej diplomacie vidí v Trumpovej administratíve "zodpovedných ľudí".

Katalánsko, Artur Mas

V Katalánsku sa zatýkalo, na protest demonštrujú tisíce ľudí

20.09.2017 22:19

Polícia sa snaží zabrániť výtržnostiam.

donald trump

Trump sa už vo veci dohody s Iránom rozhodol, ale nechce povedať ako

20.09.2017 20:33

Trump už v stredu dohodu s Iránom označil za hanbu Spojených štátov a jednu z najhorších medzinárodných zmlúv, aké boli kedy uzatvorené.

Merkelová

Na nemecké voľby nikto neútočí, podľa ministra vnútra to možno ešte len príde

20.09.2017 19:41

Nevidíme, že by Putin zasahoval do nemeckej predvolebnej kampane, čuduje sa minister vnútra de Maiziére.

pieroaz55

Len ďalšia Blog.Pravda.sk stránka

Štatistiky blogu

Počet článkov: 77
Celková čítanosť: 84300x
Priemerná čítanosť článkov: 1095x

Autor blogu